Od 3 do 5 lipca na torze MotoPark Toruń odbędzie się druga runda Drift Open. Na kibiców czekają nie tylko sportowe emocje, ale i liczne atrakcje.
Toruński tor uchodzi za jeden z najlepszych w kraju. Nic dziwnego, że przyciąga prestiżowe imprezy. Jedną z nich jest liga Drift Open, której historia sięga 2009 roku. Już premierowa edycja została okrzyknięta mianem driftingowego wydarzenia roku. Zmagania są mistrzostwami Federacji IDF.
Organizowany w naszym mieście turniej będzie już 83. odsłoną rywalizacji w ramach Drift Open. Jeśli chodzi o tegoroczny kalendarz, jest to druga runda. Pierwsza miała miejsce na torze w Kielcach.
- MotoPark Toruń to miejsce, w którym motorsport czuć w powietrzu na każdym kroku. Obiekt położony tuż obok legendarnej Motoareny od lat przyciąga zarówno zawodników, jak i kibiców spragnionych widowiskowych emocji - zapowiadają organizatorzy.

Zawody odbędą się w formule, która dopuszcza zawodników klas PRO AM, PRO i Masters. W Toruniu zawodnicy zmierzą się na trasie punktowanej poprowadzonej w odwróconym kierunku względem dotychczasowych edycji.
- To nowe wyzwanie, które wymagać będzie jeszcze większej precyzji, kontroli i odwagi, a kibicom zapewni świeże, jeszcze bardziej widowiskowe przejazdy w kontrolowanym poślizgu - informują organizatorzy.
Osoby, które przyjdą na tor przy Bielańskiej 66, mogą liczyć na szereg atrakcji. Mowa tu m.in. o strefie wystawców, food truckach, strefie PetrolHeads.Unite, autach rajdowych oraz strefie Prime. Harmonogram przewiduje także atrakcje na torze.
3 lipca wstęp na zawody będzie kosztował 40 zł. Cena biletu na 4 lipca to 60 zł. Z kolei wejściówka na finałowy dzień kosztuje 70 zł. Bilety będzie można nabyć przy wejściu. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo.
Szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ.
Autor: Bartosz Fryckowski
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A co z normami hałasu i zanieczyszczeń środowiska ? Znów będzie hałas od świtu do późnego wieczora ? W końcu są to „normalne odgłosy miasta”.
A co z normami hałasu i zanieczyszczeń środowiska ? Znów będzie hałas od świtu do późnego wieczora ? W końcu są to „normalne odgłosy miasta”.