Reklama

Bulwersujące sceny na cmentarzu w Toruniu. Groby zostały zdemolowane

Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę, który odpowie za zniszczenia dokonane na cmentarzu przy ul. Wybickiego w Toruniu.

Demolka na cmentarzu

Do bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 czerwca na terenie cmentarza przy ul. Wybickiego w Toruniu. W wielu miejscach przewrócone i zniszczone zostały nagrobki. Nie był to jednak efekt wichury ani działania sił natury. Za zniszczeniami stoi 20-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn przed sądem. Skala zniszczeń wywołała oburzenie zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających nekropolię.

O sprawie poinformował dziś Jacek Kiełpiński, autor kanału „Kiełpiński Konkretnie”. - Ruszać zmarłych to jest szczyt wszystkiego. Okropne, paskudne, nie do wybaczenia - relacjonuje dziennikarz na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

20-latek był pijany

Jak przekazał nam mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, w związku ze sprawą zatrzymany został 20-letni mieszkaniec Torunia. Mężczyzna usłyszał łącznie 46 zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

Sprawca w momencie zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Śledczy będą również ustalać pełny zakres wyrządzonych szkód oraz ich wartość.

Reklama

*** 

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl

Autor: TK

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Toruniu Aktualizacja: 26/06/2026 15:20
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Abc - niezalogowany 2026-06-26 15:49:35

    Łapy odciąć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dzidek - niezalogowany 2026-06-26 16:59:41

    Założę się że to typek z Ukrainy, fanatyk Wołodymyra Zełenskiego który nie może pogodzić się z tym że nasz Karol Nawrocki potraktował przywódcę UPAdliny jak śmiecia i odebrał mu Order Orła Białegom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Emeryt - niezalogowany 2026-06-26 17:49:53

    Nie, to nasz, swój po sąsiedzku

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości