Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę, który odpowie za zniszczenia dokonane na cmentarzu przy ul. Wybickiego w Toruniu.
Do bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 czerwca na terenie cmentarza przy ul. Wybickiego w Toruniu. W wielu miejscach przewrócone i zniszczone zostały nagrobki. Nie był to jednak efekt wichury ani działania sił natury. Za zniszczeniami stoi 20-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn przed sądem. Skala zniszczeń wywołała oburzenie zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających nekropolię.
O sprawie poinformował dziś Jacek Kiełpiński, autor kanału „Kiełpiński Konkretnie”. - Ruszać zmarłych to jest szczyt wszystkiego. Okropne, paskudne, nie do wybaczenia - relacjonuje dziennikarz na swoim profilu na Facebooku.
Jak przekazał nam mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, w związku ze sprawą zatrzymany został 20-letni mieszkaniec Torunia. Mężczyzna usłyszał łącznie 46 zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.
Sprawca w momencie zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Śledczy będą również ustalać pełny zakres wyrządzonych szkód oraz ich wartość.
***
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
Autor: TK
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Łapy odciąć
Założę się że to typek z Ukrainy, fanatyk Wołodymyra Zełenskiego który nie może pogodzić się z tym że nasz Karol Nawrocki potraktował przywódcę UPAdliny jak śmiecia i odebrał mu Order Orła Białegom
Nie, to nasz, swój po sąsiedzku
Słyszałem od znajomego, że starsza Pani prosiła o pomoc "bo jakiś młody ukrainiec niszczy cmentarze"
Łapy odciąć
Założę się że to typek z Ukrainy, fanatyk Wołodymyra Zełenskiego który nie może pogodzić się z tym że nasz Karol Nawrocki potraktował przywódcę UPAdliny jak śmiecia i odebrał mu Order Orła Białegom
Nie, to nasz, swój po sąsiedzku