Reklama

Pod Toruniem będzie bezpieczne miejsce do kąpieli. Znamy datę otwarcia

Nad jeziorem w Osieku nad Wisłą w podtoruńskiej gminie Obrowo rusza miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. To oznacza, że nad bezpieczeństwem plażowiczów będą czuwali ratownicy, a wejście na plażę pozostanie darmowe.

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w Osieku nad Wisła pod Toruniem

Niewielkie jezioro w Osieku nad Wisłą w podtoruńskiej gminie Obrowo do najładniejszych w regionie. Bywa, że w upalne dni na plaży „nie ma gdzie wcisnąć szpilki”. W tym roku mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z bezpiecznego i odpowiednio przygotowanego miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Będą ratownicy!

Gmina Obrowo podpisała bowiem umowę na kompleksową organizację oraz zabezpieczenie terenu przeznaczonego do wypoczynku nad wodą. To oznacza wyznaczenie i oznakowanie stref kąpielowych, wyposażenie miejsca w niezbędny sprzęt ratowniczy i medyczny, zapewnienie wykwalifikowanej obsady ratowniczej, utrzymanie czystości plaży oraz organizację zaplecza sanitarnego. Wartość umowy wynosi nieco ponad 115 tys. zł brutto.

Reklama

Miejsce to będzie strzeżone od poniedziałku - 29 czerwca do 27 sierpnia w godzinach od 10:00 do 18:00. W tym czasie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będzie dwóch ratowników wodnych posiadających wymagane uprawnienia. Do ich obowiązków należeć będzie nie tylko obserwacja akwenu, lecz także bieżąca kontrola bezpieczeństwa, sprawdzanie oznakowania, sprzętu ratunkowego oraz dna wyznaczonego obszaru wodnego. Co ważne, wstęp na plażę będzie bezpłatny.

- Bezpieczeństwo mieszkańców i osób odwiedzających naszą gminę jest dla nas sprawą priorytetową. Chcemy, aby jezioro w Osieku nad Wisłą było miejscem atrakcyjnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Dlatego powierzamy organizację profesjonalnemu wykonawcy, który zapewni odpowiednie warunki i stały nadzór ratowniczy - podkreśla wójt Andrzej Wieczyński.

Reklama

Jako że jest to „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”, w tym roku regularnie będą prowadzone badania wody i warunków do kąpieli. Pojawią się też toalety przenośne, a stan techniczny infrastruktury będzie na bieżąco kontrolowany.

Jezioro Osieckie

- Realizacja zadania jest kolejnym działaniem samorządu mającym na celu rozwój infrastruktury rekreacyjnej oraz podnoszenie jakości i bezpieczeństwa wypoczynku na terenie gminy Obrowo - podkreśla zastępca wójta Joanna Zielińska.

Do Osieka nad Wisłą można dojechać z Torunia dwiema trasami: przez Kaszczorek i Grabowiec lub drogą krajową nr 10 (w Obrowie trzeba wówczas skręcić w drogę nr 258). Można tam również dotrzeć linią MZK nr 122 bądź rowerem, dzięki dedykowanej ścieżce prowadzącej z naszego miasta. Sam akwen jest niewielki - ma około 11 hektarów powierzchni - ale niewątpliwym atutem tego miejsca jest malownicze położenie w Kotlinie Toruńskiej i otoczenie dużych obszarów leśnych.

Reklama

Autor: Arkadiusz Kobyliński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Urząd Gminy Obrowo / Oto Toruń Aktualizacja: 28/06/2026 05:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości