Za nami 30. sesja Rady Gminy Łysomice, podczas której przedstawiony został Raport o stanie gminy za 2025 rok. Radni udzielili również wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.
We wtorek, 23 czerwca, w podtoruńskiej gminie Łysomice odbyła się tzw. sesja absolutoryjna. To jedno z najważniejszych posiedzeń w roku, bowiem skupia się na podsumowaniu funkcjonowania samorządu w poprzednich dwunastu miesiącach.
Po przyjęciu kilku uchwał dotyczących bieżących spraw przedstawiony został Raport o stanie gminy za 2025 rok. Przy jego omawianiu sporo miejsca poświęcono zrealizowanym inwestycjom, wśród których kluczową było zakończenie budowy pierwszego gminnego żłobka „Łysomisie”. Przedstawiono również działania związane z oświatą, kulturą, bezpieczeństwem mieszkańców oraz sportem. Cały dokument można przeczytać online. Jest dostępny TUTAJ.
W części poświęconej budżetowi zaprezentowano najważniejsze dane finansowe. Dochody wykonano na poziomie 103,4 mln zł, co stanowiło 102,18 proc. planu, a rok 2025 zakończył się nadwyżką budżetową w wysokości 12,7 mln zł. To wszystko przy ponad 25 mln zł (niemal 28 proc. wszystkich wydatków) przeznaczonych na inwestycje.
Radni, po zapoznaniu się z „Raportem o stanie Gminy Łysomice za 2025 rok” oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu, udzielili wójtowi gminy Łysomice wotum zaufania oraz absolutorium za 2025 rok. Wójt Piotr Kowal podziękował radnym, sołtysom, pracownikom urzędu i podległych jednostek, druhnom i druhom OSP oraz mieszkańcom za każdą wspólną inicjatywę i wsparcie, które buduje ich „małą ojczyznę”.
Autor: Arkadiusz Kobyliński
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!