Reklama

Kolejna firma w Toruniu reaguje na upały. Dwa lokale zostaną zamknięte

Niedziela przyniesie ekstremalne upały. W Toruniu termometry mogą pokazać nawet 38 st. Kolejny lokal zamyka się, by chronić pracowników.

Żar będzie lał się z nieba

Temperatura już teraz mocno daje nam się we znaki. Jak wynika z najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, największy upał dopiero przed nami. Kulminacja fali gorąca ma nastąpić w niedzielę. Tego dnia słupki rtęci na toruńskich termometrach mogą wzrosnąć nawet do 38 stopni Celsjusza, co oznacza ekstremalne warunki pogodowe.

Choć uczniowie rozpoczęli dziś wakacje, nie każdy może pozwolić sobie na odpoczynek. W związku z prognozowanymi upałami Państwowa Inspekcja Pracy apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Obecnie w Polsce nie obowiązują szczegółowe przepisy określające maksymalną dopuszczalną temperaturę na stanowiskach pracy. Kodeks pracy zobowiązuje jednak pracodawcę do ochrony zdrowia i życia pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

Reklama

Niedziela bez kebabów

Wczoraj na portalu ototorun.pl informowaliśmy, że lokal Siemka, działający na co dzień przy ul. Łyskowskiego na Rubinkowie, właśnie z powodu wysokich temperatur zawiesza działalność gastronomiczną do wtorku.

- Ekipa Siemka jest dla mnie jak rodzina i nie pozwolę, aby pracowała w takich warunkach i „gotowała się” w lokalu podczas największych upałów. Jak wiecie, nasz lokal nigdy nie działał po trupach do celu. Najważniejsi są ludzie, wzajemny szacunek i zdrowie - napisała właścicielka.

Na podobny krok zdecydował się również AM AM Kebab. W tym przypadku chodzi o dwie lokalizacje - przy ul. Olsztyńskiej 8 oraz ul. Łódzkiej 42 - które będą zamknięte w niedzielę. Właśnie na ten dzień synoptycy prognozują najwyższe temperatury.

Reklama

- Z uwagi na prognozowaną falę upałów podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszych lokali w niedzielę, chcąc zadbać o bezpieczeństwo i komfort pracy naszej obsługi. Dbajcie o siebie i pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu. Do zobaczenia! - czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu AM AM KEBAB Toruń.

W food truckach temperatura wewnątrz może być znacznie wyższa niż na zewnątrz. Praca w takich warunkach jest wyjątkowo wymagająca, dlatego decyzja o czasowym zawieszeniu działalności wydaje się rozsądna i odpowiedzialna.

Reklama

RCB podpowiada, jak przetrwać upał

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o podstawowych zasadach postępowania podczas upałów. Należy ograniczyć przebywanie na słońcu, a wychodząc z domu zakładać nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież oraz stosować kremy z filtrem UV. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci ani zwierząt samych w samochodzie, nawet na krótki czas.

Warto również pamiętać o regularnym piciu dużych ilości niegazowanej wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu. W ciągu dnia dobrze jest trzymać zamknięte okna oraz zasłonięte rolety lub żaluzje, co pomoże ograniczyć nagrzewanie się mieszkania.

Reklama

Autor: TK

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy Aktualizacja: 26/06/2026 13:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości