Pomorzanin zagra o Mistrzostwo Polski w Toruniu. Wstęp na mecz jest darmowy

W weekend 27 i 28 czerwca hokeiści Pomorzanina Toruń zmierzą się z HKS Siemianowiczanka w dwumeczu finałowym o Mistrzostwo Polski. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na Śląsku, a rewanż w niedzielę przy ul. Szosa Chełmińska 75 o godz. 16:00. Wstęp na mecz jest darmowy.

Półfinały

W rundzie zasadniczej Pomorzanin zajął drugie miejsce w tabeli i w półfinałach zmierzył się z odwiecznym rywalem – Grunwaldem Poznań. W stolicy Wielkopolski podopieczni Patryka Karamuza wygrali 3:2, a u siebie przypieczętowali awans, zwyciężając 5:4.

Z kolei Siemianowiczanka po rundzie zasadniczej zajmowała czwartą lokatę i w meczach o finał zagrała z faworytem rozgrywek – KS Warta Poznań. W pierwszym spotkaniu na Śląsku padł remis 1:1, ale w rewanżu HKS wygrał na wyjeździe 3:1.

Finały

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 27 czerwca o godz. 16:00 w Siemianowicach Śląskich, a rewanż 24 godziny później – 28 czerwca o godz. 16:00 w Toruniu. W tych pojedynkach nie ma faworytów, co zresztą dobrze pokazują mecze rundy zasadniczej, w której Pomorek wygrał na wyjeździe 3:0, a u siebie przegrał z „Ciacianą” 1:3.

- Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Chcemy zdobyć złoto, wygrywając dwa mecze. Nie będziemy kalkulować i nie będzie oszczędzania sił w pierwszym spotkaniu. Nasz cel jest tylko jeden – Mistrzostwo Polski – mówi kapitan Pomorzanina Krystian Makowski.

Pomorzanin ma na koncie trzy Mistrzostwa Polski. Po raz ostatni zdobył złoty medal na swoim obiekcie – w 2023 roku torunianie pokonali u siebie Grunwald Poznań 2:1.

Wstęp darmowy

Wstęp na mecz w Toruniu jest darmowy. Klub ogłosił, że zamiast biletów będą cegiełki. Przed wejściem kibiców przywitają wolontariusze, którzy będą zbierać datki na rzecz 6-letniej torunianki Olusi Ślęzak, chorującej na atypowy zespół Retta.

Na stadionie na kibiców będzie czekać strefa gastronomiczna, w której będą dostępne napoje i przekąski.

Ze względu na upały organizator rozgrywek, czyli Superliga informuje, że podczas spotkania będą dodatkowe przerwy na nawodnienie zawodników.

- Kibicom przypominamy o odpowiednim nawodnieniu i ochronie przed słońcem. Na stadionach dostępna będzie oferta gastronomiczna, w której będzie można zaopatrzyć się w napoje – informują władze ligi.

Autor: Filip Sobczak

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Hokej Superliga Aktualizacja: 26/06/2026 11:18

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości