Reklama

Skandal w Toruniu. Figurka Aniołka zniknęła z mostu drogowego

To nie jest zdjęcie wygenerowane przez sztuczną inteligencję. We wtorek z mostu drogowego zniknął Aniołek Wędrowiec-Neucjusz. Jeszcze tego samego dnia ustalono, że za jego uszkodzenie odpowiada 21-letni mieszkaniec naszego miasta.

Aniołek zniknął z mostu drogowego

Od wczoraj do naszej redakcji spływają informacje, że z mostu drogowego zniknął Aniołek. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miasta Torunia, jednak rzecznik prezydenta odesłał nas do policjantów.

Jak przekazał nam mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, do uszkodzenia Aniołka doszło wczoraj 23 czerwca. Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany przez policjantów. To 21-letni mieszkaniec Torunia.

– Mężczyzna usłyszy zarzuty dot. uszkodzenia mienia, czyli figurki Aniołka o wartości dwóch tysięcy złotych – mówi mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Reklama

Jak wyjaśnia policja, młodemu mężczyźnie za uszkodzenie mienia grozi nawet do pięciu lat więzienia. – Jeżeli sprawca działał w warunkach recydywy, to kara oczywiście kara może być wyższa – dodaje mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki.

Policjanci przekazali, że figurka została uszkodzona, a nie ukradziona. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że sprawca próbował zepchnąć Aniołka do Wisły. Niestety uszkodził element mocujący podstawę, dlatego figurka została zdemontowana.

Teraz Aniołek zostanie wysłany do naprawy. Urzędnicy będą robić wszystko, żeby jak najszybciej wrócił na most.

Reklama

Aniołek Wędrowiec-Neucjusz

Aniołek pojawił się na moście im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu w grudniu zeszłego roku. Otrzymał imię Wędrowiec-Neucjusz, ponieważ jego fundatorem jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia, która propaguje ideę zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej poprzez lokalne wydarzenia zdrowotne i akcje rekreacyjne, takie jak np. Spacer z Kijkami. 

- Anioł przypomina nam, że ruch to nie obowiązek, lecz dar. Każdy krok wzmacnia serce, rozjaśnia myśli i przynosi spokój duszy. „Wystarczy pół godziny dziennie”, zdaje się mówić - „by poczuć, jak ciało nabiera lekkości, a świat staje się jaśniejszy” – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes zarządu Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Reklama

Śladem Toruńskich Aniołów

Przypomnijmy, że akcja „Śladem Toruńskich Aniołów” jest realizowana przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Jej celem jest wzbogacenie przestrzeni publicznej Torunia poprzez małe formy artystyczne, które symbolizują uniwersalne wartości i wpisują się w lokalną tożsamość.

Anioły rozmieszczone w całym mieście zachęcają mieszkańców i turystów do odkrywania Torunia w nowy, kreatywny sposób. Mapkę ze wszystkimi figurkami znajdziecie na  www.torunskieanioly.pl 

Autor: Filip Sobczak

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Toruniu Aktualizacja: 24/06/2026 13:38
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Eryk - niezalogowany 2026-06-24 13:16:06

    Kto obogatemu zabroni. Czekam na aniołki ufundowane przez jakiś bar z ronegiliżowanymi paniami albo coś podobnego.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Monia - niezalogowany 2026-06-24 13:18:04

    Przykre. Młody i... nie będę kończyła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Luiza - niezalogowany 2026-06-24 13:31:16

    Tępy lewak bez zasad i kręgosłupa moralnego. Sprawdzić czy nie ped........ł

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości