Do Ukrainy rusza konwój humanitarny organizowany przez Fundację Zupa na Monciaku. Wśród wolontariuszy biorących udział w misji jest torunianin Łukasz Broniszewski. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę z zagrożenia. Na terenie Ukrainy są ataki dronów czy ataki rakietowe, ale mam nadzieję, że dojedziemy bezpiecznie i bezpiecznie wrócimy – mówi aktywista.
To będzie już 40. wyjazd Fundacji Zupa na Monciaku. Tym razem do Ukrainy wyruszy 10 busów, które będą wypełnione po brzegi potrzebnymi środkami – między innymi opatrunkami, generatorami, akumulatorami, latarkami, środkami higienicznymi, lekami czy ubraniami.
Transport ma dostarczyć pomoc medykom, zespołom ewakuacji rannych, punktom stabilizacji medycznej, żołnierzom oraz osobom cywilnym przebywającym na terenach dotkniętych wojną. Organizatorzy chcą również wesprzeć osoby starsze, dzieci i zwierzęta pozostające w strefie działań wojennych.
Toruń włączył się do konwoju. Akcję z naszego regionu koordynuje społecznik Łukasz Broniszewski. Dotychczas torunianin starał się nagłośnić akcję, a w weekend weźmie w niej udział bezpośrednio, ponieważ będzie jednym z 10 kierowców.
- Myślę, że damy radę. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z zagrożenia. Na terenie Ukrainy są ataki dronów czy ataki rakietowe, ale mam nadzieję, że dojedziemy bezpiecznie i bezpiecznie wrócimy – mówi nam Broniszewski.
Jeszcze do dziś 26 czerwca można wesprzeć zbiórkę Fundacji Zupa na Monciaku. Społecznicy podkreślają, że najlepszą formą wsparcia są wpłaty finansowe. Środki pozwalają kupić dokładnie takie wyposażenie, o jakie proszą osoby pracujące na miejscu. Pomóc można wpłacając na konto fundacji lub przez zrzutkę.
Fundacja Zupa na Monciaku:
Numer rachunku: 70 1140 2004 0000 3102 8286 2597
Tytuł przelewu: Pomoc Ukrainie – Toruń
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/gsxys3
– Każda wpłata i każda potrzebna rzecz zwiększają zakres pomocy, którą będziemy mogli dostarczyć. Nie chodzi o wielkie gesty. Paczka leków, kawa dla medyka czy czysta odzież dla rannego naprawdę mają znaczenie - twierdzi Łukasz Broniszewski.
Autor: Filip Sobczak
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto pokaże rozliczenie i gdzie to wszystko poszło ???? Kupa miliardów bez dowodów. Łatwo powiedzieć że rakieta zniszczyła coś za 20 baniek
Taka pomoc miałaby sens gdyby Ukraina nie dostawała setek miliardów złotych z naszego budżetu, gdyby oligarchowie sami pomagali rodakom, gdyby nie budowano na Ukrainie aquaparku za kilka miliardów euro, itd. itd A tak to czysta głupota i plucie w twarz naszym rodakom, którzy nie mają czego do garnka włożyć.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Jedziecie do ukrainy UPA na własne ryzyko... gdy coś się stanie, nie obwiniakcie Rosji
Flagi CZERWONO CZARNE weźcie ze sobą
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto pokaże rozliczenie i gdzie to wszystko poszło ???? Kupa miliardów bez dowodów. Łatwo powiedzieć że rakieta zniszczyła coś za 20 baniek