Kolejne zmiany przy Rondzie Honorowych Dawców Krwi. Po weekendzie pojawią się nowe utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK.
W związku z trwającą modernizacją torowiska tramwajowego w ciągu ul. Konstytucji 3 Maja na os. Na Skarpie od poniedziałku, 29 czerwca, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Ronda Honorowych Dawców Krwi. To newralgiczne miejsce na drogowej mapie Torunia.
Najważniejszą zmianą będzie zamknięcie przejazdu przez Rondo Honorowych Dawców Krwi dla pojazdów jadących od ul. Ligi Polskiej w kierunku Kaszczorka. Kierowcy zostaną skierowani na objazd ul. Konstytucji 3 Maja z możliwością zawracania na wysokości skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego.
Bez zmian pozostanie natomiast przejazd z Kaszczorka w kierunku Szosy Lubickiej, który nadal będzie odbywał się jednym pasem ruchu. Dodatkowo kierowcy poruszający się ul. Konstytucji 3 Maja od strony ul. Olimpijskiej nie będą mogli skręcać w lewo w kierunku Kaszczorka.
Zachowany zostanie przejazd na wprost przez rondo dla pojazdów jadących od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Konstytucji 3 Maja w kierunku pętli Olimpijska oraz wracających z tego rejonu.
Od 29 czerwca zmieni się również trasa autobusu nocnego N91. Jak informuje MZK, korekta obejmie wyłącznie kurs wykonywany przez osiedle Kaszczorek. Od przystanku „Rubinkowo P&R” autobus pojedzie objazdem ulicami Wyszyńskiego i Konstytucji 3 Maja do ul. Ligi Polskiej.
Miejski przewoźnik zaznacza, że na trasie objazdu pasażerowie będą mogli korzystać z przystanku „Wyszyńskiego”. Jednocześnie zawieszony zostanie przystanek „Witosa” dla linii N91.
Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu planowane jest w czwartek, 2 lipca, w godzinach popołudniowo-wieczornych.
Autor: TK
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze