Na toruńskiej Winnicy - na wschód od nowego mostu - mogą pojawić się pierwsze w mieście drapacze chmur. Ale czy rzeczywiście powstaną?
W zeszłym roku toruńska Rada Miasta przyjęła plan zagospodarowania dla części os. Winnica. Chodzi o obszar zlokalizowany na wschód od nowego mostu drogowego im. E. Zawackiej.
Plan obejmuje teren o powierzchni ok. 45 ha, z czego m.in. 4 ha przeznaczone są na budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, 30 ha to zieleń, a 3 ha usługi.
Na miejscu może powstać nawet 80-metrowy budynek. To oznacza, że będzie mógł mieć 21 kondygnacji. Tak wysokiego obiektu w naszym mieście jeszcze nie ma.
– Możemy przejść do historii tego miasta, bo za chwilę zadecydujemy o tym, czy powstanie najwyższy budynek w historii Torunia - mówił podczas sesji radny Koalicji Obywatelskiej Maciej Krużewski.
Ale czy rzeczywiście powstanie? Do tego jeszcze droga daleka. Radni przyjęli plan w październiku, ale od tego czasu do miasta nie dotarł ani jeden wniosek od inwestora, który byłby zainteresowany budową wieżowca.
(AM)
Fot. Pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!