Umiarkowaną wersję lata przyniesie ze sobą antycyklon Harmut, który wkracza do Torunia. Długo jednak nie będziemy pod jego wpływem.
Przed nami przyjemny dzień, a przede wszystkim odpoczniemy od ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak upał czy burze. Taką spokojną aurę zapewni nam antycyklon Hartmut.
- We wtorek dominować będzie słoneczna pogoda, chociaż czasami, zwłaszcza po południu, słońce będą przysłaniać niegroźne, bezopadowe chmury - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Jak podkreśla klimatolog z Torunia, nad region napływa bardzo ciepła masa powietrza. Po południu na termometrach w naszym mieście zobaczymy około 25 stopni.
Północny wiatr na razie jest słaby, jednak w kolejnych godzinach coraz częściej będzie umiarkowany. Normalne ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie, dlatego część osób może odczuwać senność i zmęczenie. Jednak warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne. Dobra wiadomość jest taka, że pogoda będzie sprzyjać spacerom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie są prognozowane żadne groźne zjawiska atmosferyczne.
Hartmut przyniesie chwilę oddechu. I to dosłownie, bo od jutra znowu ma być gorąco i słonecznie - aż do piątku na termometrach zobaczymy nawet 29 stopni.
Z kolei w sobotę powróci ekstremalny upał, który - według prognoz publikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - utrzyma się przez dłuższy czas. Kulminacja ma nastąpić w niedzielę, kiedy temperatura podskoczy nawet do 34 stopni.
Autor: TK
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
haha antycyklon hartmut :D groźna nazwa strach się bać :D czyli popada i powieje i po strachu.
Po prostu lato
haha antycyklon hartmut :D groźna nazwa strach się bać :D czyli popada i powieje i po strachu.
Po prostu lato