W miniony weekend było upalnie - powyżej 30 stopni. Wszystko wskazuje na to, że niedługo ponownie żar będzie lał się z nieba.
Za nami upalny weekend w Toruniu i regionie. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę temperatura przekroczyła 30 stopni. Dziś będzie gorąco, choć już nie upalnie.
- Docierać będzie bardzo ciepła masa powietrza, ale temperatura będzie nieco niższa niż w niedzielę i po południu wzrośnie do 27-28 stopni - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruni.pl.
Słońca nie powinno zabraknąć, jednak od czasu do czasu na niebie może pojawić się więcej chmur. Dziś nie grożą nam jednak gwałtowne zjawiska meteorologiczne, takie jak burze czy silny wiatr. Na terenie Torunia i powiatu na ten moment nie obowiązują żadne alerty pogodowe.
Północny wiatr będzie okresami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie normy i będzie się jedynie nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne poprawią się i będą korzystne.
- Kolejne dni przyniosą nadal słoneczną i suchą pogodę oraz coraz wyższą temperaturę. W drugiej połowie tygodnia maksymalna temperatura po południu będzie osiągać około 29 stopni - dodaje klimatolog Rafał Maszewski.
Uwaga! Zmierza do nas kolejna fala upałów, która może być jeszcze silniejsza od poprzedniej. Wstępne prognozy wskazują, że w niedzielę temperatura może wzrosnąć nawet do 34-35 stopni. Bardzo gorące powietrze dotrze do nas z południowego zachodu i południa.
Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić duże ilości wody, najlepiej niegazowanej, unikać alkoholu oraz nosić nakrycie głowy. W czasie tak ekstremalnej pogody pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach. Auto może zamienić się w piekarnik już po kilkudziesięciu minutach.
Autor: TK
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wiosną kwitną kwiatki, latem jest ciepło, jesienią spadają liście z drzew, zimą jest zimno
A w OT sezon ogórkowy cały rok. I będzie jeszcze ciekawiej, bo ponoć znają również dokładny termin *** meteorytu :D
No właśnie - tak było i być powinno. Problem w tym, że teraz nie ma ani wiosny ani jesieni. Jest zima, po niej od razu lato.
Wiosną kwitną kwiatki, latem jest ciepło, jesienią spadają liście z drzew, zimą jest zimno
A w OT sezon ogórkowy cały rok. I będzie jeszcze ciekawiej, bo ponoć znają również dokładny termin *** meteorytu :D
No właśnie - tak było i być powinno. Problem w tym, że teraz nie ma ani wiosny ani jesieni. Jest zima, po niej od razu lato.