Jutro do Torunia dotrze fala upałów. Kulminacja zapowiadana jest na niedzielę, kiedy to temperatura mocno zbliży się do 40 stopni.
Dzisiaj ma być gorąco, ale jeszcze nie upalnie. - Docierać będzie bardzo ciepła masa powietrza i po południu temperatura wzrośnie do około 27/28 stopni - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
W środę nad Toruniem dominować ma słońce. Od czasu do czasu pojawią się nieliczne chmury pierzaste, ale deszczu z tego nie będzie.
Wiatr z północnego zachodu będzie słaby, okresami tylko umiarkowany. Normalne ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie. Z tego powodu może nas dopaść senność i zmęczenie. Mocna kawa powinna jednak postawić nas na nogi. Z kolei warunki biometeorologiczne nadal będą korzystne i będą dobrze wpływać na samopoczucie.
W nocy ze środy na czwartek (24/25 czerwca) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane - wciąż bez opadów. Słupki rtęci na toruńskich termometrach obniżą się do 13/14 stopni.
Uwaga! Jutro dotrze do nas afrykańska masa powietrza. Jak wynika z prognoz publikowanych przez IMGW, ekstremalna pogoda pozostanie z nami przez pięć dni, czyli aż do poniedziałku. W tym czasie na terenie Torunia i regionu ma obowiązywać ostrzeżenie II stopnia. Kulminacji upałów należy spodziewać się w niedzielę. Tego dnia na naszych termometrach zobaczymy około 37 stopni.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by w taką pogodę pić duże ilości wody (najlepiej niegazowanej) i unikać przebywania na pełnym słońcu - dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Wychodząc z domu, warto stosować kremy z filtrem UV.
Autor: TK
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Śmiesznie będzie jak jakiś żul popiję i będzie żygać he he
Śmiesznie będzie jak jakiś żul popiję i będzie żygać he he