17°C bezchmurnie

Sprzed Młyna Wiedzy wystartują misje stratosferyczne

Kiedy: 2018-09-22 , godzina: 10:00 | Gdzie: Toruń

Warsztaty, Sprzed Młyna Wiedzy wystartują misje stratosferyczne - zdjęcie, fotografia

Zbliża się organizowana w Centrum Nowoczesności konferencja “Near Space”. Jednym z jej elementów będzie start balonów, które wzniosą się aż do stratosfery.

Stanie się to już 22 września w ramach pikniku przed Młynem Wiedzy, a wspomniane misje zaprojektowane będą przez uczestników konferencji. Piknik odbędzie się na parkingu w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 13:00 do 15:00.

Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. zmierzenia ciśnienia w balonach napełnionych powietrzem i helem, sprawdzenia jaki ciężar można podnieść przy pomocy balonu napełnionego helem, wziąć udział w zabawie z  balonami lżejszymi od powietrza, zagrać w grę planszową i wcielić się w pilota rakiety, samolotu lub balonu, a także poeksperymentować z niskimi temperaturami. Nie zabraknie także wystrzeliwania rakiet wodnych.

Starty pierwszych misji odbędą się o godzinie 12:00. Będzie to okazja, by zobaczyć, w jaki sposób przygotowuje się i realizuje tego typu starty. Uczestnicy pikniku zobaczą starty trzech balonów stratosferycznych. Jedna z misji będzie zawierała projekty przygotowane przez uczestników projektu #miniSAT2018, który polegał na opracowaniu koncepcji doświadczenia przez uczniów, a także osoby indywidualne.

Konferencje została dofinansowana przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach projektu „Citizen science close to space".

Patronat nad konferencją organizowaną przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundację Copernicus Project objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Torunia Michał Zaleski, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Polska Agencja Kosmiczna.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


młyn wiedzy, toruń, wystawy, nauka, near space - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się