Jest zielone światło dla budowy pierwszych w mieście drapaczy chmury. Takie budynki mogą powstać na Winnicy.
Radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Torunia przyjęli plan zagospodarowania dla części os. Winnica. Chodzi o obszar zlokalizowany na wschód od nowego mostu drogowego im. E. Zawackiej.
Plan obejmuje teren o powierzchni ok. 45 ha, z czego m.in. 4 ha przeznaczone są na budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, 30 ha to zieleń, a 3 ha usługi.
Na miejscu może powstać nawet 80-metrowy budynek. To oznacza, że będzie mógł mieć 21 kondygnacji. Tak wysokiego obiektu w naszym mieście jeszcze nie ma. – Możemy przejść do historii tego miasta, bo za chwilę zadecydujemy o tym, czy powstanie najwyższy budynek w historii Torunia - powiedział na ostatniej sesji radny Maciej Krużewski.
Ale czy rzeczywiście powstanie? Do tego jeszcze droga daleka. Jak na razie do miasta nie dotarł ani jeden wniosek od inwestora, który byłby zainteresowany budową wieżowca.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!