Reklama

Podtoruńska droga wymaga pilnego remontu. Wójt Obrowa apeluje do marszałka

Arkadiusz Kobyliński
18/04/2021 05:00

Droga wojewódzka nr 258, której właścicielem jest samorząd województwa, wymaga pilnego remontu. Jej obecny stan stwarza zagrożenie dla kierowców i pieszych. W związku z tym wójt gminy Obrowo po raz kolejny zwrócił się z prośbą o jej naprawę.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński ponowił apel do marszałka Piotra Całbeckiego o remont drogi wojewódzkiej nr 258, która łączy Silno z Obrowem. Wcześniej, w październiku zeszłego roku, włodarz Obrowa proponował uwzględnienie kompleksowej modernizacji tej trasy w długofalowej strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego, jako alternatywy na zakorkowanej krajowej „dziesiątki”.

Tym bardziej że jest to szlak komunikacyjny o kluczowym znaczeniu zarówno dla gminy, jak i dla mieszkańców południowo-wschodnich części powiatu toruńskiego, którzy wybierają ją jako drogę dojazdową do Torunia, chcąc uniknąć zatłoczonej DK10. 

Reklama

Teraz chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców. - Biorąc pod uwagę liczne zgłoszenia mieszkańców gminy Obrowo, ponownie apeluję o remont drogi wojewódzkiej nr 258, łączącej Silno z Obrowem. Jej stan stwarza istotne zagrożenie dla kierowców i pieszych korzystających z tej trasy. Droga jest wąska (dwa samochody ciężarowe mijają się na niej z wielkim trudem), w bardzo złym stanie technicznym – występują w niej liczne dziury, źle oświetlona, nie ma poboczy oraz wystarczającej ilości przejść dla pieszych. Brak wyznaczonych przejść dla pieszych niebezpieczny jest zwłaszcza dla mieszkańców Silna i Osieka nad Wisłą - pisze Andrzej Wieczyński w liście do marszałka.

Reklama

Interwencja drogowców wydaje się niezbędna, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że w ostatnich, zimowych miesiącach stan tej trasy wyraźnie się pogorszył. Dodatkowym problemem jest również zalegający w niektórych miejscach piasek, co przy obecnym stanie nawierzchni znacząco utrudnia korzystanie z jezdni. O jego uprzątnięcie również zaapelował wójt Wieczyński. 

Warto dodać, że gmina Obrowo również odczuła skutki lutowych mrozów i kilkanaście dni poświęciła na uzupełnienie ubytków w jezdniach znajdujących się na jej terenie. Prowadzone są drogowe inwestycje w kilku miejscowościach - najpierw prace odbywały się w Silnie, gdzie na gruntowych drogach dosypano kruszywa, utwardzono je i wyrównano. Później roboty miały przenieść się do Dzikowa i Smogorzewca, a następnie do Obór.  Trwa też asfaltowanie dróg w kilku miejscowościach. 

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Mapy Google

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości