Uwaga kierowcy! Na drogach Torunia i okolic trwa akcja Smog. Policjanci eliminują z ruchu pojazdy, które trują, dymią i smrodzą...
Od samego rana trwa ogólnopolska akcja Smog. Działania prowadzone są także na drogach Torunia i okolic, uczestniczy w nich kilkudziesięciu funkcjonariuszy z toruńskiej komendy. Policja bierze pod lupę pojazdy, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
- Działania ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
Mundurowi korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych, to analizatory spalin i dymomierze. Warto wiedzieć, że w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.
Akcja ma charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że dający się we znaki smog, to również "zasługa" niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
Przy okazji akcji Smog policjanci zwracają też uwagę na każde inne zachowanie kierowców niezgodne z przepisami. Chodzi m.in. o zbyt szybką jazdę czy jazdę pod wpływem alkoholu.
(AM)
fot. policja.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!