Nowe zasady parkowania w Toruniu. Miasto wprowadzi Śródmiejską Strefę Parkowania, poza tym ma funkcjonować Strefa A i B.
Miasto przedstawiło szczegóły dotyczące planowanych zmian w parkowaniu na terenie Torunia. Projekt uchwały, którym radni zajmą się na najbliższej sesji Rady Miasta w czwartek (18 lutego) zakłada powstanie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania.
Ma ona obejmować obszar ograniczony ulicami: al. Św. Jana Pawła II (na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do pl. Artylerii Polskiej), Wały gen. Władysława Sikorskiego (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do ul. Leona Szumana), Leona Szumana, pl. św. Katarzyny (południowa pierzeja), Warszawska, Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Warszawskiej do Ślimaka Getyńskiego), Ślimak Getyński - z wyłączeniem tych ulic.
Poza tym będzie funkcjonować Strefa A i B.
- W tej chwili mamy dwie strefy jeśli chodzi o strefy parkowania w naszym mieście - strefa nazywana podstrefą A, czyli Zespół Staromiejski, i podstrefa B, czyli teren poczynając od torów kolejowych w okolicy Dworca Miasto, poprzez rejon ul. Gregorkiewicza , Wałów gen. Sikorskiego, ul. Uniwersytecką w rejon ul. Popiełuszki. Nowa propozycja mówi o tym, że w tym samym obszarze zostaną ukształtowane nowe co do nazwy - i nie tylko nazwy - strefy - wyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.
Projekt uchwały zakłada także zmianę wysokości opłat za postój w danej strefie. Najdrożej będzie w ŚSPP, gdzie za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 5 zł, w Strefie A to 3 zł, a w Strefie B 1,5 zł.
Uwaga! Co ważne, opłata za postój w wyznaczonych miejscach na terenie ŚSPP od 1 czerwca miałaby być pobierana od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00. Jeśli chodzi o Strefę A i B, to zapłacimy tylko w dni robocze, a cennik ma obowiązywać w tym przypadku od 1 kwietnia.
(AM)
fot. własne
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!