Cztery zastępy straży pożarnej uczestniczą w akcji gaszenia pożaru opuszczonego budynku przy ul. Wybickiego w rejonie Trasy Średnicowej w Toruniu.
Dziś (wtorek, 5 maja, ok. godz. 11:45) dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru przy ul. Wybickiego na Chełmińskim Przedmieściu. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej. W działaniach uczestniczy m.in. specjalistyczny wóz z wysięgnikiem.
- Okazało się, że pali się opuszczony budynek. Ogień pojawił się na drugiej kondygnacji - powiedziała w rozmowie z ototorun.pl mł. bryg. Aleksandra Starowicz, oficer prasowa KM PSP w Toruniu.
Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. W okolicy panuje jednak duże zadymienie. Kłęby unoszącego się czarnego dymu widać m.in. z perspektywy Trasy Średnicowej.
Jak już informowaliśmy, 3 marca br. również doszło do pożaru przy ul. Wybickiego, w rejonie ruchliwego skrzyżowania z Szosą Chełmińską. Wówczas w jednym z pomieszczeń paliły się śmieci.
Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie 20 ratowników. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
***
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
Autor: Filip Sobczak
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze