Muzeum, infrastruktura sportowa i plaża. Oto kolejne propozycje komitetu Zaleskiego [FOTO]

Prezydent Torunia, Muzeum infrastruktura sportowa plaża kolejne propozycje komitetu Zaleskiego [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 05/10/2018 11:38

Michał Zaleski oraz kandydaci na radnych z jego komitetu przedstawili swoje propozycje dla mieszkańców okręgu numer 3.

Do okręgu numer 3 zaliczają się: część wschodnia Chełmińskiego, Staromiejskie oraz Wrzosy. Dlatego komitet Michała Zaleskiego zdecydował, że swoje propozycje dla mieszkańców tego okręgu przedstawi na najszybciej rozwijającym się osiedlu w Toruniu, czyli na JAR-ze. - To miejsce, które pokazuje, jak rozwija się nasze miasto. Przed chwilą zrobiliśmy sobie naprawdę krótką wycieczkę po tym osiedlu i zobaczyliśmy tereny przemysłowe, gdzie niektóre firmy budują potężne obiekty - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

"Jedynką" w tym okręgu jest dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta, Marcin Czyżniewski. Samorządowiec zapowiedział, że będzie starał się doprowadzić między innymi do budowy Muzeum Chełmińskiego Przedmieścia, wydania 80 milionów złotych na renowację zabytków na starówce czy ratowania zabytków niematerialnych np. wiązu przy ul. Wiązowej. - Ta ostatnia propozycja to może niewielka rzecz, ale niezwykle ważna dla mieszkańców. Tak właśnie chcemy działać - zwracać uwagę na te najdrobniejsze sprawy - stwierdził Czyżniewski.

Z "dwójką" w okręgu numer 3 startuje Ewa Olczyk-Litkowska. Kandydatka chce, żeby mieszkańcy Torunia oddychali czystym powietrzem, dlatego wesprze program wymiany pieców. Ponadto będzie wnioskować o budowę terenów rekreacyjnych na osiedlu JAR. - Mam tu na myśli między innymi plażę ze stawem. JAR to szybko rozwijające się osiedle, dlatego miasto musi je wspierać - tłumaczy Olczyk-Litkowska.

Kolejnym kandydatem, na którego będą mogli głosować mieszkańcy starówki, Wrzosów i wschodniej części Chełmińskiego jest Jacek Krzyżaniak. Były żużlowiec zapowiedział, że będzie oczywiście wspierał toruńskich sportowców oraz infrastrukturę sportową. - Chcę również, żeby na JAR-ze powstało centrum, gdzie mogliby spotkać się starsi ludzie, bo na razie takiego miejsca nie ma - mówi Krzyżaniak.

Z listy Michała Zaleskiego w okręgu numer 3 startuje również niepełnosprawny Jakub Wiśniewski. To społecznik, który już w przeszłości przyczynił się do zrealizowania wielu projektów dla osób niepełnosprawnych. Jednak teraz zamierza zaangażować się jeszcze bardziej i uzyskać mandat radnego. - Będę zajmować się polityką społeczną, bo problemy ludzi są mi bardzo bliskie. Jako radny postaram się również o wprowadzenie karty rencisty - tłumaczy Wiśniewski.

Na briefiengu prasowym Michała Zaleskiego pojawiły się także nauczycielki, które chcą zdobyć mandat - Ewa Razik (SP 3) oraz Nadzieja Hajduczenia (IV LO). Razik będzie chciała wspierać rodziny, natomiast Hajduczenia ściągnąć do naszego miasta jeszcze więcej turystów. W okręgu numer trzy wystartują również Bonifacy Karnowski (legendarny toruński nauczyciel wychowania fizycznego oraz ojciec Przemysława Karnowskiego, najlepszego koszykarskiego środkowego w Polsce) oraz Andrzej Dembiński, doświadczony lekarz, który pracuje w szpitalu wojewódzkim.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Muzeum, infrastruktura sportowa i plaża. Oto kolejne propozycje komitetu Zaleskiego [FOTO] komentarze opinie

 • maria - niezalogowany 2018-10-05 16:45:23

  super dziekuje panie prezydencie

 • gość 2018-10-05 17:19:44

  Panie Prezydencie wszystko to piękne co Pan mówi i obiecuje, ale na litość Boska proszę o naprawę generalną ,,Garbatego Mostku,, rozpada się w zastraszającym tempie. Nie mam wyobrażenia jak pokonują go rodzice z wózkami, osoby niepełnosprawne oraz osoby starsze. Przez niefachowe naprawy pseudo-fachowców, przydałaby się już nowa przeprawa przez tory. Toruń to nie tylko starówka, kultura i sport to także potrzeby zwykłego zjadacza chleba. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o fotel prezydencki.

 • marcin - niezalogowany 2018-10-05 17:24:16

  gdzie niby ta plaza?

 • gość 2018-10-07 11:33:52

  Fajnie, że zgłaszają propozycje, które będą zrealizowane. Nie wiedza i brak kompetencji.

  https://nowosci.com.pl/zielony-jar-tak-beda-wygladaly-tereny-zielone-na-osiedlu-jar-w-toruniu-wizualizacje/ga/13177728/zd/29009470

 • gość 2018-10-10 09:42:38

  Ekipa Pana Michała Zalewskiego jest tak skuteczna że jej propozycję dla min. osiedla JAR są już przyjęte w budżecie na następny rok. Łatwo jest tak obiecywać!!!! A gdzie wspomniana ekipa była jak odbywały się konsultacje nt. terenów zielonych na Jarze albo nazwy osiedla?? Pan Jacek Krzyżaniak to dba jedynie o swoją ulicę na Osiedlu Leśna Polana!!!
  A pozostałych kandydatów, prócz Pana Marcina Czyżniewskiego nie kojarzę z działań na rzecz okręgu 3. Nie widziałem ich na konsultacjach które w ostatnim roku odbyły się na terenie okręgu 3: Stare Miasto, Chełmińskie, Wrzosy, Jar. Ludzie nie głosujcie na Komitet Wyborczy Michała Zalewskiego !!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama