Niestety ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Liczba osób chorych na COVID-19 wzrosła także w Toruniu.
Dziś (29 sierpnia) resort zdrowia ogłosił, że mamy 759 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. To także kolejnych 14 ofiar śmiertelnych. Jak czytamy w komunikacie, większość osób miała choroby współistniejące.
Tym razem najwięcej przypadków COVID-19 odnotowano w województwie mazowieckim (140), małopolskim (128), a także wielkopolskim (96) i śląskim (95). Na Kujawach i Pomorzu liczba osób chorych wzrosła o 24.
Jak podaje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, najwięcej zakażeń w naszym regionie stwierdzono w powiecie aleksandrowskim (7). To także trzy nowe przypadki, które pochodzą z Torunia.
Tymczasem dziś weszły w życie obostrzenia na terenie 18 powiatów, które zostały zakwalifikowane do żółtej i czerwonej strefy. W porównaniu do poprzedniej listy są zmiany. Ze strefy wypadł m.in. powiat radziejowski (kujawsko-pomorskie).
Na ten moment stwierdzono w naszym województwie 1291 przypadków koronawirusa (najwięcej w Bydgoszczy i Toruniu), w tym 54 zgony i 766 ozdrowieńców. Dotychczas wykonano u nas 128 615 badań na obecność COVID-19.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!