Dwa oddziały szpitala w Aleksandrowie Kujawskim zostały objęte kwarantanną z powodu koronawirusa - podaje Radio RMF FM.
Przypomnijmy, Ministerstwo Zdrowia włączyło powiat aleksandrowski, który obejmuje takie miasta jak Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek i Nieszawa, do tzw. żółtej strefy z dodatkowymi obostrzeniami.
Jak podaje dziś Radio RMF FM, dwa oddziały szpitala w Aleksandrowie Kujawskim zostały wyłączone i objęte kwarantanną z powodu koronawirusa. Chodzi o chirurgię wewnętrzną oraz izba przyjęć - oba są odizolowane i w tym momencie nie przyjmują żadnych pacjentów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.
Wcześniej na portalu "Oto Toruń" informowaliśmy Was o problemach w szpitalach we Włocławku i w Chełmży. Ognisko koronawirusa powstało także w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii przy ul. Seminaryjnej w Bydgoszczy.
Tymczasem dziś (20 września) Kujawsko-Pomoski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o kolejnych 26 zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim - to m.in. trzy osoby z Torunia.
Pozostałe przypadki dotyczą Włocławka (8 zakażeń), powiatu aleksandrowskiego (6), Inowrocławia (3), Bydgoszczy (2), a także powiatów lipnowskiego, bydgoskiego, nakielskiego i świeckiego ( po 1). Mamy również 5 nowych ozdrowieńców.
Po wczorajszym dziennym rekordzie zakażeń (1002 przypadki) w Polsce, dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób chorych na COVID-19 zwiększyła się o 910.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!