Niestety jeden z podopiecznych z ośrodka wsparcia „Samarytanin” w Toruniu zmarł. To 22 ofiara śmiertelna epidemii koronawirusa z Torunia i powiatu toruńskiego.
Tak jak już informowaliśmy na „Oto Toruń”, w dziennym ośrodku pomocy społecznej „Samarytanin”, który mieści się przy ul. św. Faustyny na osiedlu Koniuchy w Toruniu, pojawiło się ognisko koronawirusa. Pozytywne wyniki testu na obecność COVID-19 w organizmie otrzymało 13 osób z tej placówki. Wśród nich jest 9 podopiecznych oraz 4 pracowników. 6 osób jest hospitalizowanych.
Niestety dziś (17 września) prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał, że jedna osoba z ośrodka „Samarytanin” zmarła. To 22 ofiara śmiertelna epidemii koronawirusa w Toruniu i powiecie toruńskim. – Wiemy jedynie, że doszło do takiego zgonu. W placówce „Samarytanin” przebywają osoby w podeszłym wieku. Często z wieloma chorobami lub - jak mówi ta nomenklatura epidemiczna - chorobami współistniejącymi - tłumaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.
Od początku trwania epidemii w Toruniu zachorowało 269 osób, a na terenie powiatu toruńskiego 143. Zmarło 22 mieszkańców. Dotychczas w naszym województwie przeprowadzono 153 545 testów.
– Zachorowania są faktem. COVID-19 jest z nami. Możemy się przed nim bronić pod warunkiem, że będziemy robili to świadomie. Chciałbym powiedzieć, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie powstrzymać tempo rozwoju epidemii. Epidemii, która niesie ze sobą żniwo śmiertelne – apeluje do mieszkańców prezydent Torunia Michał Zaleski.
(FS)
Fot. Archiwum
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!