Reklama

Koronawirus ponownie zaatakował Urząd Marszałkowski w Toruniu

Filip Sobczak
11/09/2020 15:00

Trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest zakażonych koronawirusem. Z kolei na kwarantannie przebywa 15 osób.

Niestety koronawirus ponownie zaatakował Urząd Marszałkowski w Toruniu. W niedzielę (6 września) jeden z pracowników UM uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 w organizmie. Sanepid niezwłocznie zdecydował, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym muszą zostać odizolowane i poddane testowi na obecność koronawirusa. W czwartek (10 września) popołudniu sanepid poinformował o kolejnych dwóch zakażeniach.

– Pozostałe wyniki są negatywne. Dziś w sumie na kwarantannie przebywa 15 pracowników. Dla bezpieczeństwa pracowników urzędu do pracy zdalnej skierowanych zostało również naszą decyzją - sanepid tego nie zalecał - 28 kolejnych osób, które mogły mieć kontakt z osobami przebywających na kwarantannie - mówi dla "Oto Toruń" Beata Krzemińska, rzecznik marszałka województwa.

Reklama

W urzędzie przy Placu Teatralnym pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano w czerwcu. Na szczęście ognisko zostało w porę wygaszone. Niestety teraz wirus ponownie przedostał się do urzędu. - W czwartek 10 września każdy z pracowników urzędu otrzymał maila z informacją o trzech zakażonych pracownikach. Mail został wysłany, aby przypomnieć pracownikom, że nadal muszą przestrzegać ustanowionych i stosowanych w Urzędzie Marszałkowskim procedur bezpieczeństwa, które się sprawdziły i liczymy, że tym razem także nie zawiodą. Jesteśmy dużym pracodawcą i występowanie zakażeń w czasie pandemii zdarzyło się i nadal może się zdarzyć - dodaje Krzemińska.

Reklama

Tymczasem ministerstwo zdrowia podało dziś (11 września) najnowsze dane dot. zachorowań na koronawirusa. - Mamy 594 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia - raportuje resort. Najwięcej chorych przybyło w województwie małopolskim (116). Pozostałe przypadki dotyczą: mazowieckiego (78), wielkopolskiego (57), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (46), śląskiego (45), pomorskiego (39), podlaskiego (33), łódzkiego (28), lubelskiego (26), warmińsko-mazurskiego (17), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), świętokrzyskiego (15), zachodniopomorskiego (11), lubuskiego (5). Niestety kolejne 10 osób przegrało walkę z COVID-19. 

Urząd Wojewódzki potwierdził, że w kujawsko-pomorskiem odnotowano 15 nowych zakażeń. Wśród nich mamy 5 osób z Torunia, 3 z Inowrocławia, 1 z Grudziądza, 1 z Włocławka, 2 osoby z powiatu nakielskiego i po 1 osobie z powiatów: brodnickiego, toruńskiego i tucholskiego.

Reklama

Tym samym od początku września w Toruniu koronawirusa potwierdzono u 17 mieszkańców naszego miasta i 13 osób z powiatu toruńskiego. W sumie od początku epidemii stwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 252 torunian i 121 mieszkańców powiatu. 

W ostatnich dniach wzrasta liczba ozdrowieńców. Łącznie z 20 dzisiejszymi w kujawsko-pomorskiem walkę z koronawirusem wygrało 986 z 1532 zakażonych. Do tej pory zmarły 54 osoby (21 z Torunia i powiatu toruńskiego). 

(FS, AK)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości