Maszt jest, urządzenia brak... Zniknął fotoradar, który znajdował się przy drodze krajowej nr 91 pod Toruniem.
Fotoradar ustawiony przy drodze krajowej nr 91 na odcinku Toruń - Włocławek na wysokości Otłoczyna dotychczas nie miał łatwego życia... Co i rusz informowaliśmy Was o uszkodzonym urządzeniu, który wyłapuje piratów drogowych.
W połowie września fotoradar został obklejony pianką montażową, którą stosuje się np. przy montażu okien, by uszczelnić szczeliny między ramą a ścianą. W kolejnych tygodniach zbita została szybka.
Teraz poinformowaliście nas, że urządzenie zniknęło, pozostał tylko maszt. - Niestety, ten fakt wykorzystują kierowcy, którzy często pokonują tę drogę. Znowu jest tam niebezpiecznie - mówi Pan Maciej.
Co się stało z fotoradarem? Takie pytanie zadamy drogą e-mailową Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przypomnijmy, Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał w listopadzie umowę na dostawę i instalację 26 fotoradarów. Jeden z nich stanie przy drodze krajowej nr 10 na wysokości Solca Kujawskiego. To trasa Toruń - Bydgoszcz, która przez kierowców często nazywana jest "drogą śmierci". Instalacja pierwszych urządzeń nastapi pod koniec maja przyszłego roku.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!