Akcja saperska w miejscowości Grębocin. Po tym jak znaleziono trzy sztuki niewybuchów, podjęto decyzję o ewakuacji ok. 100 osób.
Niespokojny dzień dla mieszkańców ul. Szkolnej w Grębocinie pod Toruniem. Z powodu znalezienia trzech sztuk niewybuchów artyleryjskich prawdopodobnie pochodzących z okresu II wojny światowej doszło do ewakuacji ok. 100 osób. Schronienie można było znaleźć w pobliskiej hali sportowej.
Na miejsce przyjechał patrol saperski, który przeprowadził czynności związane z zabezpieczeniem i wywiezieniem niewybuchów.
Jak poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych sołtys Beata Żurawska, akcja saperska zakończyła się sukcesem - ul. Szkolna w Grębocinie jest już przejezdna. Sytuacja więc powróciła do normy.
Materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej, mimo upływu kilkudziesięciu lat, nadal są dużym zagrożeniem. Policja radzi, by w przypadku znalezienia przedmiotu takiego jako bomba, granat czy pocisk należy zachować szczególną ostrożność.
Przede wszystkim nie należy samodzielnie wykopywać czy przenosić niewybuchów. Miejsce ich odnalezienia powinno się wyraźnie oznaczyć i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a następnie wezwać odpowiednie służby.
*
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!