Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński apeluje do Zarządu Dróg Wojewódzkich o wycięcie suchych drzew znajdujących się w pasie drogi wojewódzkiej nr 258. Mają one stanowić zagrożenie dla ludzi.
Przejazd drogą wojewódzką nr 258, która prowadzi w kierunku Torunia ze wschodnich gminy powiatu toruńskiego a w Silnie "zmienia się" w drogę wojewódzką nr 654 to spore wyzwanie. W zeszłym roku wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński apelował o uwzględnienie jej kompleksowego remontu w „Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2030”.
– Obecnie stan drogi wojewódzkiej nr 258 pozostawia wiele do życzenia. Wiedzą o tym wszyscy, którzy z niej korzystają. Poprawa bezpieczeństwa na tej trasie jest koniecznością! (...) Jest to droga o kluczowym znaczeniu zarówno dla gminy Obrowo, jak i dla mieszkańców innych gmin, którzy wybierają ją jako drogę dojazdową do Torunia, gdy chcą uniknąć stale zatłoczonej DK10 - tłumaczy wójt w swoim piśmie.
Teraz uwaga została zwrócona na jeszcze inny problem, z którym muszą mierzyć się osoby korzystające z tej trasy. Chodzi o suche drzewa i konary występujące w pasie DW nr 258 Obrowo-Osiek nad Wisła -Silno- Złotoria. Na tę kwestię uwagę zwracają zwłaszcza kierowcy. Stąd kolejny apel do Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o pilną wycinkę.
- Suche drzewa, gałęzie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym dla ludzi i mienia. Dlatego proszę o jak najszybsze załatwienie mojej prośby - napisał Andrzej Wieczyński.
Urząd gminy Obrowo nie otrzymał jeszcze oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie, ale drzewa wzdłuż drogi oznaczono „do wycinki”.
(Arkadiusz Kobyliński)
fot. Google Maps
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!