Do 2025 roku ma powstać S10 między największymi miastami województwa kujawsko-pomorskiego - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Droga ekspresowa na odcinku Toruń - Bydgoszcz od dawna wyczekiwana jest przez kierowców. Obecna trasa (DK10) nie należy do bezpiecznych. Często dochodzi tam do wypadków, także tych ze skutkiem śmiertelnym. Za kilka lat ma to się zmienić.
- W pierwszym kwartale 2021 roku zostanie ogłoszony przetarg w formule "projektuj i buduj" na drogę ekspresową S10 Bydgoszcz - Toruń, a chcemy, żeby w 2025 roku można było z niej korzystać - powiedział podczas konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Droga ekspresowa S10 ma być drogą dwujezdniową o łącznej długości ok. 50 km. Będzie się zaczynać na węźle Bydgoszcz Południe i początkowo zostanie poprowadzona po śladzie drogi krajowej nr 10. W okolicy Solca Kujawskiego (Wypaleniska, Makowiska) odejdzie na południe, by następnie dojść do istniejącej S10 obwodnicy Torunia.
W drogowych planach dla województwa kujawsko-pomorskiego na najbliższe lata są także obwodnice dla Strzelna, Kowalewa Pomorskiego, Brześcia Kujawskiego, Kruszwicy, Lipna i Nowej Wsi - łącznie ok. 45 km.
(AM)
fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!