Reklama

Będzie kontrola przyłączy do kanalizacji. Za nielegalne grozi wysoka grzywna

Arkadiusz Kobyliński
15/05/2021 05:00

Zakład Usług Komunalnych w Gostkowie (gmina Łysomice) sprawdzi podłączenia do kanalizacji sanitarnej poszczególnych posesji na terenie gminy Łysomice.

Prezes ZUK Łysomice poinformował, że spółka zamierza przeprowadzić kontrole przyłączenia domów do sieci kanalizacyjnej. - Obfite opady deszczu, w dniu 2 maja spowodowały przepełnienie sieci kanalizacyjnej, co daje podstawy do założenia, że z niektórych posesji woda opadowa odprowadzana jest do kanalizacji sanitarnej - tłumaczy prezes Zbigniew Gawroński

To działanie niezgodne z prawem. Przepisy w tym przypadku jasno stwierdzają, że ścieków bytowych i przemysłowych nie wolno odprowadzać  “do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych lub roztopowych będących skutkiem opadów atmosferycznych, a także wprowadzania tych wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej”. 

Reklama

Za złamanie tych regulacji grozi ograniczenia wolności albo grzywna do 10 000 zł. Sąd może orzec również nawiązkę na rzecz przedsiębiorstwa wodociągowo- kanalizacyjnego. 

- Bardzo proszę o uregulowanie nieprawidłowości w tym zakresie, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i kosztów - kończy swój komunikat  Gawroński.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości