Reklama

Atak zimy w Toruniu. Prezydent Zaleski reaguje na krytykę

Filip Sobczak
11/02/2021 12:30

Na początku tygodnia zima zaatakowała toruńskie drogi. Zdaniem wielu mieszkańców Torunia miejskie służby nie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Na krytyczne komentarze zareagował prezydent Michał Zaleski.

Takiego ataku zimy nie spodziewał się chyba nikt. W poniedziałek i wtorek warunki na toruńskich drogach były bardzo utrudnione. Samochody po głównych ulicach jeździły zdecydowanie wolniej niż zwykle. Wielu kierowców z Torunia zarzucało opieszałość drogowcom za pośrednictwem lokalnych mediów. Inni wyrażali swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych - np. na profilu prezydenta Torunia.

– Pięknie nieodśnieżony Toruń - nie mówiąc o małych uliczkach, główne drogi pełne rozjechanego śniegu, a chodniki w ścisłym centrum z grubą warstwą śniegu skrywającego warstwę lodu. Tylko się ślizgać! – napisał jeden z internautów.

Reklama

Prezydent Torunia przyznał, że zapoznał się ze wszystkimi komentarzami, które napisali internauci na jego profilu. Michał Zaleski podziękował za uwagi i zareagował na krytykę. Gospodarz poinformował, że np. w poniedziałek od wczesnych godzin porannych na naszych drogach pracowało 40 specjalistycznych pojazdów. – Zużyliśmy aż 500 ton środków uszorstniających - dla porównania - przez cały styczeń wykorzystaliśmy 3500 ton. Do odśnieżania ulic i chodników wysłano 60 pracowników - wylicza prezydent.

– Wiem, że kierowcom, pasażerom i pieszym jest ciężko. Wszystkich uczestników ruchu proszę o maksymalną koncentrację, cierpliwość i wzajemną wyrozumiałość. Zapewniam, że robimy wszystko, abyście mogli bezpiecznie dotrzeć do domu, pracy, sklepu, przedszkola czy szkoły – oświadczył Michał Zaleski.

Reklama

Na razie eksperci od meteo nie sugerują, że w najbliższych dniach czeka nas kolejny tak intensywny atak zimy. W piątek i sobotę spadnie jedynie przelotny śnieg, a na przyszły tydzień na razie synoptycy nie zapowiadają opadów. Niestety w nocy będą utrzymywać się mrozy - np. we wtorek termometry mają wskazać -15 st. C.

(Filip Sobczak)

fot. własne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości