Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie w niedawno zrewitalizowanym Parku Glazja w Toruniu. Powód? Brak oświetlenia...
Prawie 5 mln złotych pochłonęła rewitalizacja Parku Glazja, który znajduje się przy ul. Waryńskiego na Jakubskim Przedmieściu. Niestety, po zmroku panują tam egipskie ciemności, dlatego o tej porze to miejsce niechętnie odwiedzane jest przez okolicznych mieszkańców. Do tego w ostatnich dniach dali o sobie znać wandale.
Uszkodzono dwie ławki - wyrwane zostały drewniane elementy. Sprawę opisują społecznicy z grupy Zielony Toruń. Na razie na policję nie dotarło takie zgłoszenie.
- W nocy nie jest tu bezpiecznie - przyznaje Pan Henryk, który codziennie, ale tylko w ciągu dnia chodzi do Parku Glazja na spacer ze swoim psem.
Przypomnijmy, prace związane z rewitalizacją zieleńca o powierzchni ponad 5,5 ha pomiędzy skrzyżowaniem ul. Waryńskiego i Antczaka a rondem przy pl. Pokoju Toruńskiego zakończyły się w kwietniu zeszłego roku i pochłonęły łącznie ponad 4,7 mln zł.
Odnowiono parkową zieleń, pojawiły się nowe urządzenia do zabaw i ćwiczeń oraz inne elementy infrastruktury, takie jak leżaki, kosze na śmieci czy wspomniane już ławki. Ten teren zyskał też monitoring i oświetlenie.
Niestety, mimo zapowiedzi nadal po zmroku wyłączone są lampy, co z pewnością ma niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo spacerowiczów.
*
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
(Redakcja)
fot. nadesłane
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!