Reklama

Zmarła dr Maria Skrzypek. Ceniony lekarz i radna miasta Torunia

04/01/2020 13:04

Nadeszła do nas smutna informacja. Nie żyje dr Maria Skrzypek, ceniona toruńska kardiolog i miejska radna.

W wieku 84 lat zmarła dr Maria Skrzypek, ceniony lekarz (specjalista od chorób serca) oraz długoletnia radna (1990-2006) i przewodnicząca komisji zdrowia Rady Miasta Torunia. Była aktywnym społecznikiem - wspierała m.in. Fundację Budowy Szpitala im. Jerzego Popiełuszki w Toruniu. 

Dr Skrzypek ma też bogatą kartę opozycjonistki. Należała do Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność - podczas stanu wojennego odpowiadała za kolportaż ulotek i prasy podziemnej.

W 1984 roku została zatrzymana na 48 godz. w areszcie śledczym przez Służbę Bezpieczeństwa, która przeszukała miejsce zamieszkania, domek letniskowy i miejsce pracy państwa Skrzypków. Funkcjonariusze znaleźli m.in. nielegalne czasopisma. W 2016 roku za działalność opozycyjną została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.

Reklama

Dr Marię Skrzypek będziemy pamiętać przede wszystko jako niezwykle życzliwą i zawsze uśmiechniętą osobę. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 stycznia w kaplicy Trójcy Świętej przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP o godz. 12:00. Była radna spocznie na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Sportowej.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości