Nadeszła do nas smutna informacja. Nie żyje dr Maria Skrzypek, ceniona toruńska kardiolog i miejska radna.
W wieku 84 lat zmarła dr Maria Skrzypek, ceniony lekarz (specjalista od chorób serca) oraz długoletnia radna (1990-2006) i przewodnicząca komisji zdrowia Rady Miasta Torunia. Była aktywnym społecznikiem - wspierała m.in. Fundację Budowy Szpitala im. Jerzego Popiełuszki w Toruniu.

Dr Skrzypek ma też bogatą kartę opozycjonistki. Należała do Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność - podczas stanu wojennego odpowiadała za kolportaż ulotek i prasy podziemnej.
W 1984 roku została zatrzymana na 48 godz. w areszcie śledczym przez Służbę Bezpieczeństwa, która przeszukała miejsce zamieszkania, domek letniskowy i miejsce pracy państwa Skrzypków. Funkcjonariusze znaleźli m.in. nielegalne czasopisma. W 2016 roku za działalność opozycyjną została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.
Dr Marię Skrzypek będziemy pamiętać przede wszystko jako niezwykle życzliwą i zawsze uśmiechniętą osobę.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 stycznia w kaplicy Trójcy Świętej przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP o godz. 12:00. Była radna spocznie na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Sportowej.
(Redakcja)
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!