Za oknami zimowy krajobraz. Pojawiły się pierwsze opady śniegu. Jaką pogodę dla naszego miasta przyniosą nam kolejne godziny?
Stało się! Tak jak zapowiadali synoptycy, w minioną niedzielę spadł pierwszy śnieg. Dziś (29 listopada) o poranku drogi są czarne, biało jest tylko na trawnikach. Mimo wszystko, będąc za kółkiem, warto dostosować prędkość do panujących warunków. Ten apel dotyczy zwłaszcza tych kierowców, którzy nie wymienili jeszcz opon. Wizyta u wulkanizatora obowiązkowa.
Co przed nami? Za oknami w poniedziałek spodziewajcie się całkowitego zachmurzenia. To oznacza, że nie ma większych szans na jakiekolwiek przejaśnienia w postaci słońca czy błękitu na niebie. Okresami popada jeszcze śnieg i śnieg z deszczem.
Temperatura w naszym mieście podskoczy do maksymalnie 1 stopnia. Jednak przez umiarkowany, a potem dość silny wiatr (do 40-45 km/godz.) zwiększy się odczucie zimna. Wychodząc z domu, pamiętajcie o czapce i rękawiczkach.
Jak podaje serwis pogodawtoruniu.pl, od późnego popołudnia ciśnienie atmosferyczne zacznie u nas rosnąć, a warunki biometeorologiczne są teraz niekorzystne. W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 listopada) pojawi się lekki mróz.
Co przyniosą nam kolejne dni dla naszego miasta? - Przed nami urozmaicony pogodowo tydzień - zapowiada Rafał Maszewski, dyżurny synoptyk z Torunia. - W połowie tygodnia czeka nas ocieplenie, po którym ponownie napłynie zimne powietrze, ale również nie na długo. Mamy więc typowe przedzimie.
(AM)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!