Reklama

Zbiórka na leczenie 10-letniego Mateusza Oźminy zakończyła się sukcesem!

25/04/2020 17:45

Niesamowite! Udało się zebrać cztery miliony złotych na leczenie Mateusza Oźminy z Przysieka. W poniedziałek 10-latek wylatuje do USA.

Zakończyła się zbiórka pieniędzy dla Mateusza Oźminy z Przysieka. Dziś (25 kwietnia) licznik przekroczył linię 4 000 000 mln zł. Oznacza to, że 10-latek będzie mógł przejść leczenie guza mózgu w Nationwide Children's Hospital w Ohio w Stanach Zjednoczonych. 

– Dzięki Wam zebraliśmy cztery miliony złotych! Dziękujemy! Jesteście wspaniali. W poniedziałek lecimy walczyć do Stanów Zjednoczonych. Trzymajcie kciuki - napisali rodzice Mateusza w mediach społecznościowych.

Zbiórka trwała od 9 kwietnia, czyli nieco ponad dwa tygodnie. W pomoc chłopcu zaangażowało się ponad 61 tys. osób.

Reklama

Przypomnijmy, że pierwsze niepokojące objawy wystąpiły u Mateusza w maju ubiegłego roku. Zaczęło się od bólu głowy i utraty świadomości podczas jednej ze szkolnych lekcji. Wynik tomografu komputerowego przesądził o diagnozie – guz złośliwy w jednej z komór mózgowych. Rozpoczęto leczenie Mateusza, które przyniosło oczekiwany efekt – guz zmalał.

Lekarze byli niemal pewni, że wyleczyli chłopca, jednak badania przeprowadzone w lutym potwierdziły wznowę nowotworu. Jedyną szansą na wyleczenie jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie ma kliniki, która podjęłaby się leczenia. Koszt terapii to 4 miliony złotych. 

Reklama

(Redakcja)

fot. Facebook

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości