Reklama

Żałoba w toruńskim ZOO. Odeszła żubrzyca Polewka…

03/07/2020 11:30

Bardzo smutne informacje docierają z toruńskiego ZOO. W tym tygodniu odeszła od nas żubrzyca Polewka - była jednym z najdłużej żyjących żubrów w Polsce…

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu poinformował dziś, że w poniedziałek (29 czerwca) odeszła Polewka, żubrzyca, która mieszkała w toruńskim Ogrodzie przez 20 lat. Sekcja przeprowadzona przez zespół lekarzy weterynarii potwierdziła, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Był to jeden z najdłużej żyjących żubrów w Polsce. Polewka miała 24 lata. Przyszła na świat 24 maja 1996 roku w ZOO w Gdańsku-Oliwie. Cztery lata później została przeniesiona do ZOO w naszym mieście.

W przeciągu swojego życia urodziła 6 cieląt - 5 samiczek i 1 samca, które wyjechały do ogrodów zoologicznych w różne części Europy. – Pomimo sędziwego wieku, charakteryzował ją duży temperament, co często z uśmiechem podkreślaliście... - wspominają pracownicy toruńskiego Ogrodu.

Reklama

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu znajduje się przy ul. Bydgoskiej 7. Od 25 maja jest ponownie otwarty dla zwiedzających, ale oczywiście w związku z epidemią musiał zmienić nieco zasady funkcjonowania. Został wprowadzony limit osób przebywających na terenie Ogrodu, zwiedzający muszą mieć założoną maseczkę i zachować bezpieczną odległość.

(AM)

Fot. Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości