Rada Gminy Obrowo udzieliła wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu wotum zaufania. Radni przyjęli też raport o stanie gminy za 2019 rok.
Obowiązujące od tej kadencji zmiany w ustawie o samorządzie gminnym (konkretnie Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych) zobowiązały wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, zarządy powiatów i województw do corocznego przedstawiania raportów dotyczących zarządzanych przez nich jednostek administracyjnych.
W tym roku sprawozdanie obejmuje działalność władz samorządowych w 2019 roku. Trzeba było je przygotować do 31 maja. Dziś (9 czerwca) taki dokument był rozpatrywany podczas XX sesji Rady Gminy Obrowo. Radni przyglądali się także realizacji celów budżetowych w poprzednim roku i głosowali nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu. Ostatecznie “za” była dziewięciu radnych, a sześciu przeciw.
- Absolutorium to według mnie forma podziękowania dla wszystkich, którzy zarządzają gminą – dla rady gminy, dla przewodniczącego. Dziękuję sołtysom za współpracę, za porady, a mieszkańcom za dobre słowa oraz za słowa krytyki. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale cieszę się, że rozmawiamy - mówił wójt podczas sesji.
Raport o stanie gminy Obrowo za 2019 rok obejmuje podsumowanie działalności wójta gminy Obrowo i zawiera informacje dotyczące realizacji polityk, programów i strategii realizowanych przez gminę Obrowo, a także wykonania uchwał podjętych przez Radę Gminy Obrowo.
(Arkadiusz Kobyliński)
fot. UG w Obrowie
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!