W niedzielę (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Kujawsko-Pomorskiem obchody odbywają się między innymi w Toruniu.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest ustanowionym w 2011 roku świętem państwowym poświęconym pamięci żołnierzy niepodległościowego podziemia. Już dziś (28 lutego) w naszym województwie obchody odbywają się w Bydgoszczy.
W programie msza święta w kościele NMP Matki Kościoła, złożenie kwiatów pod ścianą pamięci na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej oraz konferencja „Poszukiwania i identyfikacja reżimów totalitarnych” w Urzędzie Wojewódzkim. Uroczystości zorganizowali wojewoda kujawsko-pomorski, dowódca Garnizonu Bydgoszcz - szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy.

Toruńskie obchody, zorganizowane przez władze miasta oraz dowódcę Garnizonu Toruń, odbędą się w niedzielę (1 marca) pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy al. Solidarności. W programie uroczyste przemówienia, złożenie kwiatów pod pomnikiem i koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia. W uroczystości uczestniczy sekretarz województwa Marek Smoczyk.
Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!