Reklama

W Toruniu uczcimy pamięć powstańców warszawskich

31/07/2020 08:00

W Toruniu w sobotę (1 sierpnia) odbędą się uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią tegoroczne obchody w większości będą miały wymiar symboliczny. Ceremoniom okolicznościowym towarzyszył będzie dźwięk syren alarmowych, upamiętniający godzinę „W”.

Toruńska ceremonia rocznicowa z udziałem powstańców, kombatantów, samorządowców i parlamentarzystów rozpocznie się o godz. 17 pod pomnikiem Ku Czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego.

W tym roku inaczej niż w poprzednich latach pod pomnikiem zostanie złożona jedna symboliczna wiązanka od uczestników uroczystości. Na zakończenie wystąpi Toruńska Orkiestra Wojskowa. Obchody zorganizowali wspólnie marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski, dowódca Garnizonu Toruń płk. Remigiusz Zieliński, prezes Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej Dororta Zawacka-Wakarecy.

Reklama

Wcześniej od godziny 10 przy symbolicznej barykadzie, którą na rogu ulic Strumykowej i Szerokiej ustawią wolontariusze Fundacji Muzeum Historyczno-Wojskowe, można będzie zapoznać się z historią powstania. O godzinie 14 rozpocznie się występ Zespołu Wokalno-Instrumentalny Aszera ze Szkoły Podstawowej nr 16, który zaprosi do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i piosenek powstańczych.

Uczestnicy obchodów proszeni są o przestrzeganie aktualnych obostrzeń sanitarnych – zachowanie dystansu oraz pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Reklama

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości