Ważna informacja dla mieszkańców m.in. os. Na Skarpie. Leśnicy wprowadzili okresowy zakaz wstępu do lasu w pobliżu Szpitala Dziecięcego w Toruniu.
Leśnicy pielęgnują drzewa znajdujące się w lesie na os. Na Skarpie, w pobliżu Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Z tego powodu przez pewien czas niedostępne będą ścieżki spacerowo-rowerowe w okolicy ul. Konstytucji 3 Maja oraz przy ul. Światowida.
O okresowym zakazie wstępu do lasu informują żółte tabliczki. Pojawiły się one na terenach objętych projektami "Odpoczywaj w lesie" i "Ścieżka zdrowia w Kaszczorku".
Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Nadleśnictwo Dobrzejewice, nie należy zbliżać się do pracujących maszyn leśnych. Prace leśne są szczególnie niebezpieczne dla ludzi. Złamanie zakazu wstępu może nieść za sobą poważne zagrożenia życia i zdrowia.
- Myśląc o zabiegach pielęgnacyjnych przed oczami staje nam oferta salonów SPA, gabinetów kosmetycznych czy salonów fryzjerskich. Okazuje się, że leśnik i takie rzeczy potrafi. Takie "wyczesywanie", podcinanie końcówek, odbudowa leśnej czupryny. Co jakiś czas przychodzi moment, że trzeba drzewa rozluźnić. Im drzewa są starsze, tym można to robić coraz rzadziej - mówi Kamila Czajka, zajmująca się edukacją w Nadleśnictwie Dobrzejewice.

Na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice znajdują się alternatywne trasy wycieczkowe. Ścieżki piesze, biegowe i rowerowe wraz z tzw. małą infrastrukturą (ławki, kosze oraz siłownia zewnętrzna) dostępne są bez żadnych ograniczeń tuż przy rondzie Olimpijczyków w Toruniu (niedaleko pętli tramwajowej).
(AM)
fot. Nadleśnictwo Dobrzejewice
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!