Ratownicy medyczni, którzy na co dzień przewożą pacjentów z koronawirusem, zwracają się z ważnym apelem skierowanym do kierowców.
W dobie koronawirusa na ulicach Torunia coraz częściej można zauważyć tzw. covidowe karetki z personelem w kombinezonach. Praca w takich warunkach jest wyjątkowo trudna. W mediach społecznościowych pojawił się apel jednego z kierowców pogotowia ratunkowego.
- Nam kierowcom nie jest łatwo prowadzić w masce i/lub w goglach. Mamy wtedy ograniczone pole widzenia, a czas nas mocno goni - pisze Krzysztof Budek.

Stąd apel do kierowców o większe zwracanie uwagi na drogach i umożliwianie płynnego przejazdu. O czym warto pamiętać, gdy zbliża się do nas karetka pogotowia ratunkowego? Oto kilka praktycznych wskazówek.
- Rozejrzyjcie się na skrzyżowaniach mimo zielonego światła. Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne. Nie proszę Was o czerwony dywan, proszę Was tylko o ułatwienie nam przejazdu i tym samym szybszy i płynny dojazd z pacjentem, nie jednokrotnie w ciężkim stanie - czytamy.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!