Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego opublikowało ostrzeżenie przed przekroczeniem poziomu alarmowego dla pyłu PM 10.
Przed pogorszeniem jakości powietrza w Toruniu i powiecie toruńskim ostrzega nas Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które informuje o przekroczeniu poziomu alarmowego dla szkodliwego dla zdrowia pyłu PM 10. To głównie sprawka wciąż popularnych "kopciuchów".
Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca i układu oddechowego, a także seniorzy, kobiety w ciąży i dzieci powinny dziś do minimum ograniczyć wychodzenie z domu. Dotyczy to także osób z chorobą nowotworową i ozdrowieńców.
W przeciwnym razie, jak czytamy w komunikacie TCZK, możecie narzekać na gorsze samopoczucie, brak tchu, znużenie, a także bóle w klatce piersiowej.
To ostrzeżenie dotyczy także innych miast województwa kujawsko-pomorskiego - chodzi o Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Nakło nad Notecią i Solec Kujawski.
(AM)
fot. torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!