Przedstawiamy najnowszy dzienny raport o sytuacji epidemicznej. W Toruniu to 56 kolejnych zakażeń koronawirusem i trzy zgony.
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 8 510 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarły 254 osoby. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu (1 393), Śląsku (818) i Pomorzu (779). W województwie kujawsko-pomorskim przybyło 535 osób chorych na COVID-19. To przede wszystkim Bydgoszcz (136) i powiat inowrocławski (59).
Tym razem w naszym mieście znacznie mniej zakażeń - minionej doby stwierdzono u nas 56 kolejnych przypadków koronawirusa. Niestety, to także trzy ofiary śmiertelne. Przeprowadzono 311 badań, na domowej kwarantannie przebywa 1 270 mieszkańców Torunia.
Przypomnijmy, minister zdrowia Andrzej Niedzielski powiedział, że w Polsce mamy do czynienia z trzecią falą koronawirusa. Niestety, w przyszłym tygodniu należy się spodziewać przywrócenia niektórych obostrzeń. Być może będą one wprowadzane regionalnie.
- Przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia - powiedział dziś na antenie Radia ZET minister Niedzielski.
Media podają, że w grę wchodzi ponowne zamknięcie stoków narciarskich, a także dalsze ograniczenia w przypadku hoteli. Na razie nie ma większych szans na to, by uczniowie starszych roczniów powrócili do szkół.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!