Śnieżny Toruń, to jeden z projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok.
Zima bez śniegu? Zdaniem meteorologów, to bardzo prawdopodobny pogodowy scenariusz na kolejne lata. Należy się do tego przyzwyczaić. Ale jest sposób na to, by mimo wszystko biały puch zawitał do naszego miasta.
Śnieżny Toruń - tak nazywa się jeden z projektów ogólnomiejskich zgłoszonych w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Ten pomysł zakłada zakup armatki śnieżnej do naśnieżania torów saneczkowych i osiedlowych górek. - Zróbmy dzieciom zimę, tak by w tym okresie cieszyły się z białego szaleństwa - czytamy w opisie projektu.
Jeśli projekt uzyska wystarczające poparcie wśród mieszkańców Torunia, to sztuczny śnieg pojawi się m.in. na torze saneczkowym zlokalizowanym w lasku przy ul. Bema. Naśnieżone zostaną także górki nasypowe znajdujące się na Rubinkowie czy os. Na Skarpie. Inicjatorzy projektu chcą też, by biały puch pojawił się również w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
Przypomnijmy, że miasto na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok przeznaczyło ponad 7,5 mln zł. Na jakim etapie są prace? Do 24 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do zgłoszonych pomysłów. Następnym krokiem będzie ogłoszenie wyników oceny wniosków.
Od 10 do 19 października przeprowadzone zostanie głosowanie, najpóźniej 4 listopada dowiemy się, jakie projekty doczekają się w przyszłym roku realizacji.
(AM)
fot. pixbay.com
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!