Reklama

Toruń z nową atrakcją. Plaża nad Wisłą oficjalnie otwarta

17/08/2020 13:54

Toruń zyskał kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji. To plaża, która powstała przy Zamku Dybowskim.

W Toruniu powstała kolejna miejska plaża nad Wisłą, która znajduje się w pobliżu ruin Zamku Dybowskiego. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

To miejsce wypoczynku i rekreacji miało być gotowe wiosną 2019 roku. Tak się jednak nie stało. Powód? Brak pozwolenia wodno-prawnego z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Teraz piaszczysta plaża o wymiarach 200x40 metrów działa już pełną parą.

Na miejscu znajdują się ławeczki, śmietniki i mobilne toalety. Teren jest oświetlony. Powstało też boisko do siatkówki plażowej. Gdy zaskoczy Was deszcz, to śmiało można schronić się pod ustawionymi tam wiatami. Nie zapomniano także o przebieralniach.

Reklama

To kolejne tego typu miejsce nad Wisłą. W naszym mieście do Waszej dyspozycji jest także plaża na Winnicy, a także na Błoniach Nadwiślańskich, gdzie również można przyjemnie spędzać wolny czas, grając np. w siatkówkę. 

Czytaj także: Próba włamania do restauracji pod Toruniem. Właściciele poszukują sprawców bez udziału policji

Czytaj także: Koronawirus. Kolejne zakażenia w Toruniu, nowe ognisko w województwie

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości