- Kolejne ulice zostaną włączone do Strefy Płatnego Parkowania - zapowiada prezydent Torunia Michał Zaleski.
Uwaga kierowcy! Miasto zapowiada zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Niestety, ucierpią na tym nasze portfele. Od 1 sierpnia do Podstrefy "B" zostaną włączone dwa oddane pod koniec zeszłego roku parkingi przy ul. Wały gen. Sikorskiego oraz Gregorkiewicza. To w sumie 238 miejsc.
Kolejne rozszerzenie strefy nastąpi jesienią. - Parking przy ul. Skrzyńskiego z 69 miejscami, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, zostałby włączony w strefę 1 października - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.
Jak wyjaśnia Urząd Miasta, parking przy Skrzyńskiego powstał przy udziale unijnych środków z projektu BiT City i może zostać włączony do Strefy Płatnego Parkowania dopiero po upływie tzw. okresu trwałości, stąd październikowy termin poszerzenia strefy.
Efektem planowanych zmian ma być podreperowanie finansów miasta. Budżet w wyniku pandemii koronawirusa został mocno nadszarpnięty. - Ze smutkiem można powiedzieć, że od marca wyraźnie zmniejszyły się nasze dochody - dodaje prezydent Zaleski
Projekt uchwały dotyczący zmian w SPP zostanie przedstawiony radnym na sesji Rady Miasta, która odbędzie się 23 lipca.
Przypomnijmy, opłaty za parkowanie samochodów na i w okolicach toruńskiej Starówki pobierane są w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00.
(AM)
fot. Sławomir Kowalski/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!