Reklama

Trwa rozbudowa sieci światłowodowej w gminie Łysomice. Potrzebna zgoda właścicieli działek

Arkadiusz Kobyliński
29/11/2020 06:00

Firma Nexera buduje sieć światłowodową w gminie Łysomice. Inwestycja ma zapewnić dostęp do szybkiego Internet i telewizji cyfrowej.

Ruszają prace związane z budową sieci światłowodowej w gminie Łysomice. Inwestycja ta jest współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za realizację zadania odpowiada spółka Nexera. 

W jej imieniu na terenie podtoruńskiej gminy prace przeprowadzi firma ATEM. Mieszkańców powinien ucieszyć fakt, że przygotowanie infrastruktury umożliwiającej dostęp do szerokopasmowego Internetu światłowodowego jest finansowane z funduszów Unii Europejskiej. W związku z tym prace nie wymagają nakładów z ich strony. Ewentualne płatności dopiero po podpisaniu umowy z operatorem, w ramach korzystania z dostępu do sieci.

Reklama

Urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej muszą przebiegać przez tereny należące do prywatnych właścicieli. Takie decyzje podjęte przez realizatorów inwestycji mają zapewnić optymalne połączenie. W związku z tym konieczna jest zgoda właścicieli danej nieruchomości na położenie kabli na terenie nieruchomości. 

REKLAMA:

- Ze względu na to, że prace są prowadzone w granicy działek prywatnych muszą być zawarte pisemne zgody z właścicielami działek. Zgody będą pozyskiwane przez pracowników Firmy Projektowej ATEM POLSKA Sp. z o.o. Każda osoba uprawniona do zawierania pisemnej zgody z właścicielami działek posiada oraz powinna mieć przy sobie do okazania pełnomocnictwo od Inwestora NEXERA Sp. z o.o - informuje mieszkańców gmina Łysomice. 

Reklama


Firma zapewnia, że przyłączenie do sieci to możliwość dostępu do oferty różnych dostawców internetu i telewizji bez konieczności podłączania nowego kabla, a sama infrastruktura techniczna nie będzie wymagała kolejnych prac budowlanych przez następne lata.Koordynatorem inwestycji w regionie jest Kinga Baranowska (tel. 504 150 144; e-mail: kinga.baranowska@atem.com.pl). Warto wspomnieć, że dodatkowym udogodnieniem wynikającym z przystąpienia do programu jest doprowadzenie łącza do szkół na terenie gminy - włączenie do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

(Arkadiusz Kobyliński)

Reklama

fot. facebook.com/GminaLysomice

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości