Przed nami pochmurny dzień z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Spodziewajcie się fatalnych warunków na drogach.
W godzinach porannych kierowcy mieli dodatkowy obowiązek, czyli skrobanie szyb. To przez lekki przymrozek. W kolejnych godzinach na termometrach w naszym mieście okolice "zera", dopiero pod koniec dnia temperatura podskoczy do +2 stopni. Odczucie zimna zwiększy momentami dość silny wiatr, porywy do 45 km/godz.
- We wtorek będzie pochmurno i kolejny front atmosferyczny związany z niżem znad południowej Szwecji przyniesie opady początkowo śniegu, później głównie śniegu z deszczem - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Opadów należy się spodziewać w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zrobi się u nas biało i ślisko. To oznacza, że podczas powrotów do domu warunki na drogach będą fatalne. Warto mieć to na uwadze.
Miejskie służby zapewniają, że są gotowe na załamanie pogody. - W pierwszej kolejności wysiłki koncentrujemy na drogach wylotowych, mostach, wiaduktach, estakadach i kluczowych drogach miejskich - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.
Niestety, będziemy narzekać na samopoczucie. Warunki biometeorologiczne są bardzo niekorzystne. Do tego ciśnienie dynamicznie spada, dopiero w nocy z wtorku na środę (30 listopada/1 grudnia) zacznie rosnąć.
W środę, a także czwartek nadal pochmurno i z opadami deszczu ze śniegiem. Na termometrach jednak nieco więcej - do 4 stopni.
(AM)
fot. FB/Prezydent Miasta Michał Zaleski
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!