Reklama

Rząd znosi kolejne ograniczenia. Kiedy zdejmiemy maseczki?

27/05/2020 11:56

Wraca normalność. Poznaliśmy szczegóły dotyczące kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki. Jakie decyzje podjął rząd?

I już wszystko jasne! Od najbliższej soboty 30 maja częściowo zniesiony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Częściowo, bo nadal maseczki trzeba będzie zakładać w sklepach, środkach komunikacji publicznej, kościołach czy kinach.

- Od soboty zdejmujemy również ograniczenia w handlu. W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób w zależności od powierzchni w sklepu - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podobne ograniczenia przestaną również obowiązywać w gastronomii. Nadal jednak będzie obowiązek noszenia maseczek ochronnych w mniejszych sklepach i gastronomii przy doprowadzeniu do stołu lub wyjściu do toalety.

Reklama

Od najbliższej niedzieli zniesione zostaną limity wiernych w kościołach, należy jednak pamiętać o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innego wiernego.

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną od przyszłej soboty 6 czerwca. Rząd podjął decyzję o otwarciu m.in. kin, teatrów, siłowni i klubów fitness. - Są jednak dwa warunki. Wypełniamy pojemność widowni do 50 proc. i nosimy maseczki - wyjaśnia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Nadal zamknięte będą dyskoteki i kluby.

Pojawi się też możliwość zgromadzeń do 150 osób. Ta liczba ma dotyczyć m.in. protestów, koncertów i wesel.

Reklama

(AM)

fot. Krystian Maj/KPRM

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości