Reklama

Rząd otwiera baseny. Co z nowym toruńskim aquaparkiem?

05/02/2021 15:42

Rząd podjął decyzje w sprawie dalszego luzowania gospodarki. Od 12 lutego na okres dwóch tygodni ponownie mogą działać m.in. baseny.

Przedwczesna radość mieszkańców Torunia. Mimo, że rząd poluzował obostrzenia i zgodził się na otwarcie od przyszłego piątku basenów, to Aqua Toruń, czyli zmodernizowana kryta pływalnia przy ul. Bażyńskich nadal pozostanie zamknięta. 

Jak argumentuje to miasto? - Uruchomienie basenu po raz pierwszy trwa ok. dwóch tygodni. Wysoce ryzykowne byłoby uruchamiane go teraz i usłyszeć za dwa tygodnie, że sytuacja epidemiczna się pogorszyła i baseny muszą zostać zamknięte - wyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Reklama

Pływalnia przy ul. Bażyńskich to nowoczesny trzykondygnacyjny obiekt sportowo-rekreacyjny. Znajdują się w nim główny basen (25x15,4 m) oraz baseny w części rekreacyjnej. 

Pierwszy z nich z ruchomym dnem przeznaczony jest do nauki pływania, aqua areobiku, aqua bike’u i nurkowania. W drugim, rekreacyjnym o nieregularnym kształcie, znajdą się takie atrakcje, jak: bicze wodne, rwąca rzeka, gejzery i ławki z hydromasażem. 

Powstał też brodzik dla najmłodszych. Dużą atrakcją są dwie zjeżdżalnie: 62 i 90 metrowa.

Reklama

(AM)

fot. Lech Kamiński/toruń.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości