Jest decyzja! Rząd wprowadzi dodatkowe ograniczenia na Mazowszu i w Lubuskiem. A co z naszym miastem?
W kolejnych dwóch województwach - na Mazowszu i w Lubuskiem - wprowadzony zostanie lockdown. Dodatkowe obostrzenia pojawią się tam od poniedzałku. To oznacza zamknięte galerie handlowe, kina, teatry czy obiekty sportowe. W przypadku klas I-III szkół podstawowych ma obowiązywać system hybrydowy.
Przypomnijmy, wcześniej rząd poinformował o wprowadzeniu regionalnych ograniczeń na Warmii i Mazurach i Pomorzu. Jest perspektywa, że kolejne obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski.
W kujawsko-pomorskiem na razie bez zmian. Pytanie jednak, czy Toruń wprowadzi lokalny lockdown? Na taki krok zdecydował się ostatnio Grodzisk Mazowiecki.
- Uważnie śledzę dane średniej liczby zakażeń. Sytuacja epidemiczna nie jest wyjątkowo niebezpieczna. Myślę, że zbliżamy się albo już jesteśmy na szczycie fali epidemicznej, później będzie już tylko coraz lepiej i województwo kujawsko-pomorskie nie zostanie objęte lockdownem - tak odpowiedział na pytanie o lockdown w Toruniu prezydent Michał Zaleski.
Jak już Was informowaliśmy, w środę pozytywny wynik otrzymało 129 mieszkańców Torunia oraz 67 osób z powiatu toruńskiego. Na kwarantannie w naszym mieście przebywa już 1600 osób, a w okolicznych gminach 1080.
(AM)
fot. Urząd Miasta
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!